Доклади за проблеми и бъгове свързани със сървъра

Изображение
• Вид: GunGame | Статус: Online | IP: 93.123.18.44:27016 | Steam Connect: Влезте директно от тук

Модератори : MuHaBaM u PoDMuHaBaM, Зам. Администратор, Администратор, Модератор

ИЗВЪН ЛИНИЯ

MuHaBaM u PoDMuHaBaM

Аватар
Сървър Hoster
Сървър Hoster

В тази тема можете да съобщавате за нередности, проблеми и бъгове като бъдете максимално точни в изясняването на проблема.
ИЗВЪН ЛИНИЯ

IA3I

Аватар
Потребител
Потребител

Здравейте!

От скоро има нанесени промени свързани с работата на този сървър (teamplay) които мисля че са в негова вреда!

- Автоматичния вот идва в много неподходящ момент и въпреки че така направен забързва процеса по избирането на карта резултатите
от него не винаги са адекватни. По този начин често играчите са принудени да играят на неподходяща карта.

- Новите карти които са сложени не могат да бъдат изтеглени от сървъра което автоматично опразва съвъра при смяна на карта. Единствения начин да се влезне в сървъра е картите да бъдат изтеглени ръчно - а не мисля че много хора ще искат да се занимават с това

- Не съм сигурен как е в момента но вчера имаше прекалено строги правила за afk kick които буквално пречеха на играчите
да се задържат във сървъра (edit: Да все още ги има)

Като цяло тези промени са от съвсем скоро и превърнаха един доста добре настроен сървър в нещо различно. Само допреди няколко
дена сървъра имаше редовни играчи а при бууст се получаваше доста напрегната и интересна игра. Нещо което не се получава в момента
въпреки факта че левела "струва" само едно убийство.

В резултат на всички тези промени сървъра седи празен по цял ден дори в дни в които се очакват повече играчи.
||7||
ИЗВЪН ЛИНИЯ

MuHaBaM u PoDMuHaBaM

Аватар
Сървър Hoster
Сървър Hoster

Здравей

Мода е сменен с нещо по- различно от стария:
- Добавени са нови плъгини
- Аfk Spec.
- Добавени са и нови карти

Даже още не съм го тествал мода ,както трябва.

Поздрави
ИЗВЪН ЛИНИЯ

IA3I

Аватар
Потребител
Потребител

Разбирам - нещата са в тестова фаза. В този ред на мисли ако ми позволите да изразя собствено мнение:

- Аутовота - Появява се наистина в най-неподходящия момент. Освен проблема който споменах горе има и друго. Когато хората са малко (2ма 3ма) Процеса по избира на карта отнема малко време но все пак понякога не успява да завърши преди последното убийство (с нож) и по подразбиране презарежда конкретната карта вместо да смени.

АФК спек-а е прекалено строг според мен - разбирам защо е така но все пак може би има място за още малко отпускане на каиша. В момента буквално дори нямаш възможност да запалиш цигара примерно (ако цигарите не са до теб) да не говорим за нормални неща като "пускане на една вода". Според мен може да бъдат отпуснати малко правилата за въпреки това и пак да изпълнява фукнцията си.

Не съм сигурен но мисля че новите карти вече могат да се теглят спокойно от сървъра. Благодаря!

Намерих наскоро сървъра но всъщност много ми хареса (точно заради настройките които бяха) за това с удоволствие ще се опитам да ви помогна до колкото мога!

Успех !
||7||
ИЗВЪН ЛИНИЯ

Obelix

Аватар
V.I.P
V.I.P

Пон, 14 Окт 2019, 09:41IA3I написа:
Разбирам - нещата са в тестова фаза. В този ред на мисли ако ми позволите да изразя собствено мнение:

- Аутовота - Появява се наистина в най-неподходящия момент. Освен проблема който споменах горе има и друго. Когато хората са малко (2ма 3ма) Процеса по избира на карта отнема малко време но все пак понякога не успява да завърши преди последното убийство (с нож) и по подразбиране презарежда конкретната карта вместо да смени.

АФК спек-а е прекалено строг според мен - разбирам защо е така но все пак може би има място за още малко отпускане на каиша. В момента буквално дори нямаш възможност да запалиш цигара примерно (ако цигарите не са до теб) да не говорим за нормални неща като "пускане на една вода". Според мен може да бъдат отпуснати малко правилата за въпреки това и пак да изпълнява фукнцията си.

Не съм сигурен но мисля че новите карти вече могат да се теглят спокойно от сървъра. Благодаря!

Намерих наскоро сървъра но всъщност много ми хареса (точно заради настройките които бяха) за това с удоволствие ще се опитам да ви помогна до колкото мога!

Успех !
Не е непоправимо , ще го обсъдим с колегите и ще направим каквото е нужно !
ИЗВЪН ЛИНИЯ

IA3I

Аватар
Потребител
Потребител

:) Това беше бързо - в момента сървъра вече е "различно животно"! Виждам че всичките въпроси които сме обсъдили вече са приложени - Благодаря!

Има само едно малко нещо за картите - в момента има 4-5 snow-подобни карти една след друга. Ако можете да ги разместите ще има повече разнообразие.

И другото което ми направи впечатление 1 убийство за lvl прави почти невъзможно настигането на водещия отбор. При 2 с/у 1 примерно единия няма спиране - той с всеки фраг вдига левел докато отбора от 2ма трябва да го убият два пъти за да вдигнат левел. По принцип в тази ситуация 2мата трябва да са притиснали постоянно единия в неговата база иначе губят - а фрага за левел прави този "коз" не чак толкова ефективен обричайки 2мата на почти сигурна загуба. (В интерес на разговора нека приемем че и 3мата играчи са с приблизителни умения и няма никой който да е "много по-силния")
А когато има повече играчи този "ефект" се мултиплицира и ако изоставащия отбор не съумее да навакса на ключови места то той няма шанс за победа.
Накратко: Когато са 2 убийства за левел има повече игра.

Това мога да докладвам за сега за този сървъра - харесва ми получава се игра. Благодаря за бързата реакция - щом подхождате така адекватно към проблемите мисля че сървъра ще спечели достатъчно привърженици!

Успех !
||7||
ИЗВЪН ЛИНИЯ

Obelix

Аватар
V.I.P
V.I.P

Благодаря за доклада отново . Ще се постараем да бъдем бързи . (handshake)
ИЗВЪН ЛИНИЯ

IA3I

Аватар
Потребител
Потребител

Здравейте отново! Сървъра върви отлично и се получават много много добри игри!

Искам да ви приветствам за решението да премахнете червено-белия скин за ножа. Сървъра вече предлага разчупени настройки според мен не трябва да се прекалява с разнообразието защото ще има обратен ефект - става прекалено персонализиран и не се харесва на масата хора.

Бих искал само да ви обърна внимание на две от картите които имат негативен ефект в/у популацията на сървъра. Това са de_dust_2 и gg_death_arena_cs16. Забелязах вече няколко поредни пъти как тези карти "опразват" сървъра оставяйки само най-върлите 1-2ма фена вътре. Просто са огромни и ако не са примерно 10тина човека се почва едно огромно гонене из цялата карта... 30 секунди гонитба за 3 секунди престрелка и хората губят интерес защото понякога времето за карта дори не стига. Ако решите да премахнете точно тези 2 карти мисля че ефекта ще е позитивен. Всички останали карти пасват отлично на идеята на сървъра - а също така моля добавете още при възможност! Малки до средни карти защото на тях има повече напрежение и съответно повече екшън. Сравнете примерно типа игра която се получава на dust2 и на snow. По-малка и директна карта означава по-напрегната игра което в комбинация с настройките прави сървъра вълнуващ.

И ако ми позволите една лична молба - върнете възможността за използване на /me командата. Беше автоматично забранена (мисля) от мода - ако е така и нямате против моля ви върнете я - обичам да я използвам - тя дава общите щети - статистика която няма как да се види на друго място.

Благодаря! Поздрави!
Последно промяна от Rokatansky на Вто, 05 Ное 2019, 19:24, променено общо 1 път.
Причина: Има раздел ПРЕДЛОЖЕНИЯ ако имаш да предлагаш нещо го направи там тук не е мястото !
||7||